אמא ואבאז

אמא ואבאז - טדי הפקותבמרכז אמא ואבאז - הקומדיה הנועזת החדשה של התסריטאי אבנר ברנהיימר שלושה הורים: זוג הומואים (יהודה לוי ויפתח קליין) ורווקה סטרייטית (מאיה דגן), שזה עתה נולד להם תינוק, והם מנסים ללא ג'י.פי.אס לפלס דרך משלהם בג'ונגל משפחתי חדש, שאין בו חוקים וכללים ומסורת של דורות רבים אחורה.

יהודה לוי יגלם את סמי, בן-זוגו של ארז (יפתח קליין). סמי מתמודד על תפקיד אב השנה, יציב, בעל עמוד שדרה, מתעסק בנדל"ן, אוהב לחגוג, אסרטיבי, עומד על שלו. הוא היה מעדיף שארז והוא יהיו ההורים בלי הבחורה בתמונה. קליין יגלם את ארז, הומו נוירוטי וחרדתי, שרוצה בכל לבו להיות אבא למופת, אבל עושה כל טעות אפשרית ומטריף את כולם בדרך.

אמא ואבאז מביאה מבט חדש מסעיר ומרענן על מושג המשפחה ומגדירה אותו מחדש בהגדרה רחבה יותר, מעודכנת יותר, גמישה ופתוחה יותר. הסדרה בודקת בעזרת דרמה גדולה והרבה הומור את גבולות מושג המשפחה באלף השלישי, בו מבנה המשפחה הקלאסי חוטף חבטות מכל עבר, ובמקביל אליו קמו סוגים רבים של תאים משפחתיים חדשים. אחד מהם הוא המודל של הורות משותפת, בו בחרו גיבורי הסדרה, שבודקים על בשרם מה הופך אותנו למשפחה: גנטיקה? קורת גג אחת? אהבה רומנטית או חברות? הגיבורים שלנו שואלים את עצמם שוב ושוב את מה שכבר אינו מובן מאליו, ואולי אף-פעם לא היה.